Hangi Teknik Servisi Çağırmalıyım?

Kombiler arıza verdiğinde yetkili kişiler tarafından tamir edilmelidir. Gerekli eğitimleri ve belgeleri almış kişiler bu konuda yetkilidir. Tabi ki tek başına belge bir anlam ifade etmiyor. Belgenin yanında belli bir birikimi tecrübesi olması lazım evinize çağırdığınız teknisyenin. Yaşadığımız en büyük problem ise bu yetkili kişileri bulmaktır. Peki hangi teknik servisi çağırmalıyım ?

Özellikle sosyal medya platformlarının yaygınlaşmasıyla beraber kullanıcılar bu platformlardan teknik servis aramaktadır. Özellikle de verilen reklam ücretleriyle beraber arama motorlarında hemen üst sıralara çıkmak mümkün olabiliyor. Kombiniz bozulduğunda Google’a girip kombi tamiri ya da kombi teknisyeni yazdığınızda karşınıza ilk çıkan firma iyidir anlamına gelmez. Bu konuda gerekli araştırmaları yaptıktan sonra bu firmayla iletişime geçip evinize çağırabilirsiniz.

Bunun yanı sıra artık telefonlarımıza gelen kombi bakım kampanyası ile ilgili mesajlar ve aramalar oluyor. Hiçbir teknik servis sizi bu şekilde arayarak ya da mesaj atarak evinize kombi bakımına gelelim diye bir teklifte bulunmaz. Genelde bu şekilde sizle iletişime geçenlerin ücretleri de diğer servislere göre oldukça ekonomiktir. Bu ekonomiklik sizi yanıltmasın…

Yaptıracağınız her ucuz işlem size daha pahalıya patlayacaktır. 50 liraya yaptırmış olduğunuz kombi bakımı ya da petek temizliği size hiçbir katkı sağlamayacaktır. Yaptırmış olduğunuz işlemden sonra herhangi bir sıkıntı çıktığında da size yardımcı olmayacaktır bu tarz “servisler”. Size tavsiyem birkaç firmadan fiyat bilgisi aldıktan sonra evinize çağıracağınız teknik servise karar verin.

Yetkili Servis ? Özel Servis ?

Eğer kombinizin garantisi bitmemiş ise evinize yetkili servis çağırmanızı öneririm. Çünkü yetkili servis dışındaki kişiler tarafından yapılan müdahaleler kombiyi garanti dışı bırakabiliyor. Bu durumda ilerleyen zamanlarda sıkıntı yaşamamak adına yetkili servisler tercih edilebilir.

Evinize bir kombi teknisyeni çağıracağınız zaman en faydalı yöntem çevrenizden alacağınız tavsiyelerdir. Çevrenizden bu konuda öneriler alabilirsiniz. İşini iyi yapan, yaptığı işin arkasında duran, işine hile katmayan bir teknik servis illa ki çevrenizden birine denk gelmiştir. Bu yetkili serviste olabilir özel serviste.

Teknik servisler ile ilgili yaşamış olduğunu bir problem var ise yorumlar kısmında bizimle paylaşabilirsiniz. Arızasız günler geçirmeniz dileğiyle hoşçakalın 🙂

2 Yorumlar

  1. Merhaba,
    Çözülemeyen bir kombi sorunumuz var garantisi devam eden Ariston kombi 1 yıldır ne zaman canı isterse o zaman sıcak su veriyor, ya sıcak su var yada 1-2 gün hiç sıcak su yok, servis geliyor ekranda arıza kodu yok diyerek yapacak birşey olmadığını söyleyerek gidiyor, basınç, su ayarları tümüyle olması gerektiği gibi, 4 usta geldi hiçbir şey yapmadan gitti, yorumunuz varsa çok sevinirim

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir